Aktualności

          • Wszystkim Dzieciom – niezależnie od wieku :)

          • Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele,

            Dzień Dziecka przypomina nam, jak ważne są radość, ciekawość świata, marzenia i wiara we własne możliwości. Dlatego dziś życzę Wam, Kochani Uczniowie, abyście nigdy nie tracili tej niezwykłej energii, która pozwala odkrywać, pytać, tworzyć i cieszyć się nawet z małych rzeczy. Niech każdy z Was czuje się ważny, doceniony i szczęśliwy.

            Niech dzisiejszy dzień będzie pełen życzliwości, serdeczności i wspólnej radości. A odrobina dziecięcej beztroski niech pozostanie w każdym z nas — niezależnie od wieku.

            Z najlepszymi życzeniami ,

            Dyrektor Szkoły  Anna Jóźwiak🌷

          • Wycieczka edukacyjno-krajoznawcza

          •  Wrocław – Skalne Miasto – Praga – Książ.

            W dniach 18–21 maja 2026 r. uczniowie starszych klas ze szkół podstawowych w Wyszonkach Kościelnych, Kuczynie oraz Ołdakach-Polonii uczestniczyli w czterodniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej na trasie Wrocław – Skalne Miasto – Praga – Książ.

            Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję zwiedzić wiele ciekawych i pięknych miejsc. We Wrocławiu podziwiali Panoramę Racławicką oraz najważniejsze zabytki miasta, w tym Rynek oraz Ostrów Tumski., gdzie uczestnicy mogli podziwiać piękno przyrody.

            Kolejnym punktem wycieczki była Praga – stolica Czech. Uczniowie spacerowali po Moście Karola, zobaczyli Zamek na Hradczanach oraz Stare Miasto z zabytkowym zegarem astronomicznym. Ostatniego dnia grupa odwiedziła Zamek Książ – jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce.

            Wycieczka była nie tylko okazją do poznania historii i kultury odwiedzanych miejsc, ale także do integracji uczniów oraz wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe przyjaźnie, doświadczenia i niezapomniane wspomnienia.

             

          • 𝙋𝙤𝙯𝙣𝙖𝙟𝙚𝙢𝙮 𝙋𝙤𝙙𝙡𝙖𝙨𝙠𝙞𝙚

          • 07 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pełnej wrażeń wycieczce w ramach projektu 𝙋𝙤𝙯𝙣𝙖𝙟𝙚𝙢𝙮 𝙋𝙤𝙙𝙡𝙖𝙨𝙠𝙞𝙚

            Odwiedziliśmy Muzeum Wojska w Białymstoku, gdzie poznaliśmy ciekawe historie związane z polskim wojskiem i historią regionu. Następnie spacerowaliśmy po pięknych ogrodach Pałacu Branickich, podziwiając wyjątkową architekturę i przyrodę.

            Kolejnym punktem wyjazdu był Dwór w Kurowie – siedziba Narwiańskiego Parku Narodowego oraz Ośrodek Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka”, gdzie uczniowie mogli bliżej poznać świat przyrody i ekosystem doliny Narwi.

            To był dzień pełen wiedzy, integracji i niezapomnianych wrażeń!

          • Pierwsze kroki w świecie krótkofalarstwa

          • 4 maja gościliśmy ekipę ze Stowarzyszenie Podlaskiej Grupy Radiowej – pasjonatów sztuki krótkofalarskiej.

            Dzieci i młodzież miały okazję poznać świat łączności radiowej, zobaczyć sprzęt krótkofalarski „od kuchni”, dowiedzieć się, jak zostać krótkofalowcem oraz spróbować swoich sił podczas pierwszych radiowych łączności.

          • Dobro wraca ❤️ Kiermasz charytatywny

          • 22 i 23 kwietnia w naszej szkole odbył sięミ kiermasz charytatywny dla walczącej z ciężką chorobą Emilii Godlewskiej . 彡Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się stworzyć wyjątkową atmosferę. Wspólnymi siłami zebraliśmyミ 2282 złotych 彡, które zostały przeznaczone na leczenie Pani Emilii.

          • Spróbuj mnie zrozumieć...

          • W dniu 10.04.2026 w naszej szkole odbył się wyjątkowy apel z okazji Światowego Dnia Świadomości autyzmu. Wydarzenie to miało na celu nie tylko przybliżenie tematyki spektrum autyzmu, ale przede wszystkim budowanie postawy empatii, akceptacji i zrozumienia wśród uczniów. Tego dnia szkolne korytarze wypełniły się kolorem niebieskim- symbolem solidarności z osobami w spektrum. Apel rozpoczął się od zapalenia nastrojowego, niebieskiego światła, które wprowadziło w atmosferę skupienia i refleksji. Zostały zaprezentowane praktyczne ćwiczenia, których celem było pokazanie, z jakimi wyzwaniami, na co dzień mierzą się osoby z nadwrażliwością zmysłów.

          • Nasze palmy zostały zauważone i nagrodzone.

          • Wyniki 28. Konkursu na wykonanie palmy w Ciechanowcu

            Gosiewska Gabriela kl. II- 8 lat- 3 Nagroda

            Grzeszczuk Mateusz- V – 11 lat - 3 Nagroda

            Grzeszczuk Wiktoria- 5 lat- Wyróżnienie

            Krystosiak Katarzyna - klasa IV- Wyróżnienie

            Olędzka Natalia- klasa I – 7 lat- Wyróżnienie

            Olędzka Wiktoria- klasa V – 11 lat- 3 Nagroda

            Porucznik Kacper klasa II – 8 lat- Wyróżnienie

            Puchalska Natalia- V – 11 lat- 2 Nagroda

            Rybak Jakub- klasa II – 8 lat- Wyróżnienie

            Siółkowska Alicja- klasa V – 12 lat- 1 Nagroda

            Stańczuk Maria- klasa II – 8 lat- Nagroda pocieszenia

            Stańczuk Oliwia-  klasa VI – 12 lat- Nagroda pocieszenia

            Punkt Przedszkolny 4-5-latki-  4 Nagroda

             

          • Młodzież Zapobiega Pożarom

          • W miniony piątek, 20 marca, w remizie OSP Kuczyn odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom''. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Stańczuk, Alicja Siółkowska i Katarzyna Krystosiak  (2 miejsce w kategorii klas I-IV.) 

          • Wycieczka klas 7- 8 na strzelnicę

          • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 7 i 8 w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa uczestniczyły w wyjeździe na strzelnicę pneumatyczną do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Wycieczka miała charakter edukacyjny i sportowy, a jej celem było kształtowanie odpowiedzialności, samodyscypliny oraz poznanie zasad bezpiecznego posługiwania się sprzętem strzeleckim.

          • Rekolekcje w szkole

          • W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się nietypowe rekolekcje. Gościliśmy księdza Rafała Orzechowskiego, który poprowadził spotkanie dla uczniów. Była to okazja do refleksji nad samym sobą oraz nad tym, jak dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu i przygotować się do Świąt Wielkanocnych .

          • "Dobry zawód-lepsze życie".

          • Dziś uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły, w towarzystwie koleżanek i kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły w Kuczynie, wzięli udział w niecodziennej lekcji doradztwa zawodowego.

            Dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce mogli uczestniczyć w warsztatach gastronomicznych, podczas których – pod okiem uczniów tej szkoły – przygotowywali smaczne potrawy. Przygotowane dania stały się później wspólnym poczęstunkiem.

            Uczniowie wzięli również udział w warsztatach rolniczych, gdzie poznali nowoczesne zaplecze technologiczne szkoły. Mieli okazję przetestować symulator jazdy ciągnikiem, a także przejechać się prawdziwym ciągnikiem.

            Podczas wizyty zwiedzili także budynek szkoły oraz internat, poznając ofertę edukacyjną i warunki nauki.

          • Dyktando z okazji 𝐌𝐢ę𝐝𝐳𝐲𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐃𝐧𝐢𝐚 𝐉ę𝐳𝐲𝐤𝐚 𝐎𝐣𝐜𝐳𝐲𝐬𝐭𝐞𝐠𝐨

          • W dniu 20 lutego 2026r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji Dyktanda zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Klukowie z okazji ❝𝐌𝐢ę𝐝𝐳𝐲𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐃𝐧𝐢𝐚 𝐉ę𝐳𝐲𝐤𝐚 𝐎𝐣𝐜𝐳𝐲𝐬𝐭𝐞𝐠𝐨❞ Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII.

            Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

            Zofia Wyszyńska kl.III

            Katarzyna Krystosiak kl. IV

            Wiktoria Olędzka kl. V

            Oliwia Stańczuk kl. VI ( I miejsce )

            Nikola Kostro kl. VII

            Kamil Zagroba kl. VIII ( II miejsce )

            Bardzo dziękujemy za udział w Dyktandzie. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

          • Myśl zanim klikniesz

          • W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu – wyjątkowe święto, które przypomina nam o tym, jak ważne jest odpowiedzialne i świadome korzystanie z sieci. W tym roku szczególną uwagę poświęcamy sztucznej inteligencji (AI) oraz temu, jak bezpiecznie korzystać z jej możliwości w codziennej nauce i zabawie.

            W ramach obchodów DBI w naszej szkole zaplanowaliśmy:

            · Lekcje tematyczne oparte na materiałach Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

            · Konkurs plastyczny promujący bezpieczeństwo w sieci.

            · Wspólne oglądanie lekcji online poświęconych bezpiecznym wyborom w cyfrowym świecie.

          • Babciu, Dziadku, bardzo Was kochamy ....

          • W dniu dzisiejszym obchodziliśmy naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki i uczniowie przygotowali występy oraz drobne upominki, aby wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

          • #EkoWalentynki

          • Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji #EkoWalentynki które wspierane są od 16 lat przez REMONDIS ELECTRORECYCLING, ELECTRO-SYSTEM i EUROPEJSKĄ PLATFORMĘ RECYKLINGU. Akcję koordynuje ekolog Dominik Dobrowolski.