Aktualności

          • Wszystkim Dzieciom – niezależnie od wieku :)

          • Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele,

            Dzień Dziecka przypomina nam, jak ważne są radość, ciekawość świata, marzenia i wiara we własne możliwości. Dlatego dziś życzę Wam, Kochani Uczniowie, abyście nigdy nie tracili tej niezwykłej energii, która pozwala odkrywać, pytać, tworzyć i cieszyć się nawet z małych rzeczy. Niech każdy z Was czuje się ważny, doceniony i szczęśliwy.

            Niech dzisiejszy dzień będzie pełen życzliwości, serdeczności i wspólnej radości. A odrobina dziecięcej beztroski niech pozostanie w każdym z nas — niezależnie od wieku.

            Z najlepszymi życzeniami ,

            Dyrektor Szkoły  Anna Jóźwiak🌷

          • Wycieczka edukacyjno-krajoznawcza

          •  Wrocław – Skalne Miasto – Praga – Książ.

            W dniach 18–21 maja 2026 r. uczniowie starszych klas ze szkół podstawowych w Wyszonkach Kościelnych, Kuczynie oraz Ołdakach-Polonii uczestniczyli w czterodniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej na trasie Wrocław – Skalne Miasto – Praga – Książ.

            Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję zwiedzić wiele ciekawych i pięknych miejsc. We Wrocławiu podziwiali Panoramę Racławicką oraz najważniejsze zabytki miasta, w tym Rynek oraz Ostrów Tumski., gdzie uczestnicy mogli podziwiać piękno przyrody.

            Kolejnym punktem wycieczki była Praga – stolica Czech. Uczniowie spacerowali po Moście Karola, zobaczyli Zamek na Hradczanach oraz Stare Miasto z zabytkowym zegarem astronomicznym. Ostatniego dnia grupa odwiedziła Zamek Książ – jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce.

            Wycieczka była nie tylko okazją do poznania historii i kultury odwiedzanych miejsc, ale także do integracji uczniów oraz wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe przyjaźnie, doświadczenia i niezapomniane wspomnienia.

             

          • 𝙋𝙤𝙯𝙣𝙖𝙟𝙚𝙢𝙮 𝙋𝙤𝙙𝙡𝙖𝙨𝙠𝙞𝙚

          • 07 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pełnej wrażeń wycieczce w ramach projektu 𝙋𝙤𝙯𝙣𝙖𝙟𝙚𝙢𝙮 𝙋𝙤𝙙𝙡𝙖𝙨𝙠𝙞𝙚

            Odwiedziliśmy Muzeum Wojska w Białymstoku, gdzie poznaliśmy ciekawe historie związane z polskim wojskiem i historią regionu. Następnie spacerowaliśmy po pięknych ogrodach Pałacu Branickich, podziwiając wyjątkową architekturę i przyrodę.

            Kolejnym punktem wyjazdu był Dwór w Kurowie – siedziba Narwiańskiego Parku Narodowego oraz Ośrodek Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka”, gdzie uczniowie mogli bliżej poznać świat przyrody i ekosystem doliny Narwi.

            To był dzień pełen wiedzy, integracji i niezapomnianych wrażeń!

          • Pierwsze kroki w świecie krótkofalarstwa

          • 4 maja gościliśmy ekipę ze Stowarzyszenie Podlaskiej Grupy Radiowej – pasjonatów sztuki krótkofalarskiej.

            Dzieci i młodzież miały okazję poznać świat łączności radiowej, zobaczyć sprzęt krótkofalarski „od kuchni”, dowiedzieć się, jak zostać krótkofalowcem oraz spróbować swoich sił podczas pierwszych radiowych łączności.

          • Dobro wraca ❤️ Kiermasz charytatywny

          • 22 i 23 kwietnia w naszej szkole odbył sięミ kiermasz charytatywny dla walczącej z ciężką chorobą Emilii Godlewskiej . 彡Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się stworzyć wyjątkową atmosferę. Wspólnymi siłami zebraliśmyミ 2282 złotych 彡, które zostały przeznaczone na leczenie Pani Emilii.